• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції

Наші традиції

Козацькому роду нема переводу

Після здобуття незалежності України до нас поступово повертається забута козацька спадщина. Ми ніби заново відкриваємо для себе історію України, але ще багато її сторінок залишаються невисвітленими. Ми – нащадки славного лицарства.

У Германівській ЗОШ І – ІІІ ступенів імені братів Гетьманів 14 жовтня 1994р. сталася подія:цього дня учнів школи було прийнято в козаки, а в школі була створена козацька організація. І сьогодні у школі існує чітка система козацького виховання. Міцніє козацька республіка, яка складається з загонів козачат 2 – 4кл., джур 5-8кл. та молодих козаків 9-11кл. Кожного року на день Покрови , захисниці казацтва, загони приймають нове поповнення. Учні 2-го класу стають козачатами, 4-го – джурами, 9-го молодими козаками. В школі розроблений цікавий сценарій цього свята.

В українській народній творчості нерідко оспівується сміливість запорожців - героїв козацької доби. Народна мудрість так і мовить: «Козацькому роду нема переводу».

Такі риси козаків, як мужність, завзятість, вірність Батьківщині, притаманні не тільки українцям минулого. Ці риси шануються і в наш час. Із хлопчиків-козачат у майбутньому виростуть справжні герої.

Кожного року на свято завжди приїжджають гості. Ось і цього року на святі був присутній Верховний Отаман Всеукраїнського об’єднання вільних козаків «ВОВК» Генерал козацтва Ю.І.Клименко, приїхав він звичайно з подарунком.

Козацькому роду нема переводу…

В магічній силі цих рядків попередні покоління, начебто, передали нащадкам духовну силу. В ній не тільки одвічне прагнення людей до свободи, а й до освіти, до розвитку культури, до збереження національних традицій, до здорового способу життя. В цих словах висловлена пошана чоловікам, їх здатності захистити батьківщину, свою родину. Їм притаманна духовна цінність, що єднає українців та людей інших національностей і культур.

Ми збудуємо сильну, незалежну державу тільки тоді, коли будемо знати героїчну історію свого народу, шанувати та відроджувати народні звичаї та традиції, будемо гідними нащадками славного козацтва.

Директор Германівської ЗОШ І-ІІІст. імені братів Гетьманів

Мазуренко Ірина Василівна

Кiлькiсть переглядiв: 444

Коментарi